Brukseli do hetoj dhe Burgje tjera në Veri të Shqipris

0
154

Grupi special i hetuesve, me seli në Bruksel, nuk do të ndalet vetëm në akuzat e Dick Marty-t, por do të hetojë edhe lidhur me akuzat për tortura në burgjet në veri të Shqipërisë gjatë dhe pas luftës së Kosovës.

Akuzat e Marty-t kanë të bëjnë me trafikimin e organeve të të burgosurve serbë nga ushtarët e UÇK-së.

Grupi hetuesve do nisë menjëherë punën për të nxjerrë përfundimin nëse akuzat e Dick Marty-t qëndrojë ose jo, sepse këto akuza kanë shokuar opinionin publik.

Kryeministri Thaçi ka thënë se, dëshiron që sa më parë të hetohen këto pohime dhe të sqarohen, sepse në akuzat e Marty-t nuk ka të vërteta.  /indeksonline/

Përgatiti: E.L

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu