Gani Geci shtrihet në QKUK

0
435

Gani Geci

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci i cili është i dyshuari kryesor për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, ka qenë i shtrirë dje (e hënë) në Qendrën Klinike Universitare.

Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline, vëllai i tij, Fadil Geci. Ky i fundit ka thënë se arsyeja se pse Ganiu qëndroi dje në QKUK, ishte dhimbja e dhëmbit.

“Po, ka qenë për nevoja të kohëpaskohshme. Ai ka qenë dje për një lajmërim, ai ka nevojë për dhëmbë dhe për egzaminimin dhe për nevoja të veta”, ka treguar Fadil Geci.

Ai më tej ka shpjeguar se, Gjykata përkatëse i ka kryer ekzaminimet e veta që ka nevojë për dhëmbë ose për diçka.

Në Kosovë esht bere praktikë që të burgosurit kriminel të denuar apo akuzuar për krime të renda të shktrihen në Spital dhe për nje dhembë apo dhe të mabhen në arrest shtepiak gjë që në shtetet demokratike europiane, kjo gje esht e pa mundur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu