Kapet gjarpëri mbi 4 metra në Istog

0
184

Një qytetar i Istogut ka kapur një gjarpër mbi 4 metra të gjatë. Sipas një mesazhi dërguar gazetës Express, thuhet se personi i cili e ka mbytur gjarprin është Miftar Zekaj nga fshati Mojstir i Istogut.

Miftar Shaban Zekaj, njihet në Istog si Ushtar i Koshares dhe i Luftës së UCPMB- dhe nuk esht hera e par që Miftari kap gjarpinj apo dhe gjat kohes së gjahut te kete vrar dhe Ujq që ne ate regjion jan të shumte.

Sipas mesazhit ai e ka kap gjarprin në vendin e quajtur Llobure dhe e ka goditur disa herë me sëpatë. Sipas Miftarit gjarpri është 4,17 metra.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu