Negociata me Gedafin, ish kongresmeni amerikan në Libi

0
126

Hapi më i fundit për të larguar Gedafin dhe për t’i dhënë fund përgjakjes së Libisë vjen nga një ish kongresmen amerikan. Ish kongresmeni republikan, Curt Ueldon shpreson se do të bind Gedafin për tu larguar gjatë vizitës së tij, që pritet të bëhet sot – kjo është ajo që shkuan Ueldon në një artikull në gazetën Nju Jork Tajms.

“E kam takuar atë shumë herë për të kuptuar se është shumë e vështirë të detyrosh atë që të dorëzohet”, shkruan Ueldon. Ish republikani nga Pensilvania ka udhëhequr delegacionin në Libi në vitin 2004. Ai ka thënë se vizitën do ta kryej me ftesë të Gedafit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu