Sërish shpërthim në Kosovën A

0
232

KEK

( E Plotsuar) Drejtori Korporatës Energjetike të Kosovës, Arben Gjukaj, ka mohuar lajmin se ka ndodhur shpërthim në Termocentralin Kosova A. Gjukaj ka thënë për “Zëri” se nuk ka ndodhur kurrfarë shpërthimi dhe se informatat e plasuara janë të pavërteta.

Pak qaste më parë disa prej mediave elektronike raportuan se në termocentralin Kosova A ka ndodhur edhe një shpërthim hidrogjeni. Madje raportuan se ka edhe puntorë të plagosur. /Zëri/

Sërish shpërthim në Kosovën A

Në termocentralin Kosova A k ndodhur edhe një shpërthim hidrogjeni.

Burime të Koha.net marrin vesh se është i plagosur një punëtor, Avni Islami.

I aksidentuari gjendet në Emergjencë ku dëshmitarët kanë parë gjak nëpër korridore të saj

Polica ka dalë në vendin e ngjarjes.

Tash për tash nuk ka informacionet tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu