Studentët Thaçit: Hajn e mashtrues

0
344

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, është përballur me një situatë jo të këndshme në momentin kur ka vizituar mensën e studentëve.

Në këtë rast, një grup studentësh i janë ofruarr atij duke e quajti ‘hajn dhe mashtrues, në kete rast zoti Thaqi ishte ndjer shume keqe

dhe ishte ofruar afer Policis.

Reagimi i policis ishte i menjhershem duke arrestuar 5 studentë si në kohen e jugosllavis edhe pse studentet ishin të qet dhe pa kerrcnuar aske fizikisht.

Merret vesh se të rinjtë i takojnë Organizatës së Studentëve “Studim Kritikë Veprim”, njofton Klan Kosova.

Sesht hera e pare që lasa Politike e Kosovës perballet me nje veprim të tille para mases së njerzve ku detyrohen te ikun me koke ulur.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu