Tetë shqiptarë të vrarë në Irak (Emrat)

0
424

IS-i

Tetë terorrista shqiptarë në Irak janë vrarë dje, mëson gazeta Zëri nga burimet e saj.

Nga një sulm ajror në Irak janë vrarë 11 terorrista nga 8 prej të vrarëve janë shqipatarë. Më së shumti ka nga Kosova 8 prej tyre, njëri nga Maqedonia dhe një nga Shqipëria.

Të vrarit kosovarë janë:

1. Ebu Sofjani
2. Ebu Samiri nga Mitrovica
3. Ebu Ubajde
4. Ebu Jusufi – Zeqir Qorraj
5. Abdurrahman – Liridon Sadiku
6. Ebu Sara – Sinan Muji

Ndërkaq, Ebu Aishe është personi i vrarë nga Shqipëria, si dhe Ebu Uvejs nga Maqedonia ./ Zëri/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu