1-vjetori i “Autoktonus”: Tifozat Kuq e Zi thirrje për protestë

0
1377

au1

Me rastin e 1-vjetorit të ngritjes së dronit mbi Beograd, Tifozat Kuq e Zi u kanë bërë thirrje nëpërmjet profilit në Facebook të gjithëve tifozave të kombëtares për të dalë në sheshin “Skëndërbej”.

“Sonte me fillim nga ora 20.30 ju ftojmë tek sheshi ‘Skënderbej’ të kujtojmë ditën “Autoktonus”, gjithashtu dhe të firmosim peticionin për lirimin e autorit të kësaj vepre madhështore, Ballist Morina.

Festë pa Ballistin nuk ka ama kujtesë për veprën e tij që bashkoi gjithë shqiptarët. Bashkohu edhe ti!‪#‎liriperballistin”,- shkruhej në statusin e Tifozave Kuq e Zi, raporton Mapo.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=0ofYl38nYvo” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu