120 të vdekur në Paris dhe 200 të plagosur

0
1045

Parisi

Mediat Franceze njoftoin se të paktën 120 persona janë vrarë në sulmin e Parist të premten, duke përfshirë edhe 80 përsona që ishin në sallën e koncerteve Bataclan, njoftojn zyrtarë të Francës.

……………………

Sipas lajmit të fundit, gjithsej të vdekur gjatë sulmeve të fundit në Paris janë 120 persona dhe rreth 200 të plagosur.

Lajmi është bërë i ditur nga zyrtarë francezt, ku thuhet se nga të gjitha gjashtë sulmet rreth e përqark Parisit kanë vdekur 120 veta.

Gjashte sulme gjithseit ne vende te ndryshme ne Paris, Salla e Koncerteve Bataclan dhe sulme te hapura ne rruget e Paris si dhe eksplodimi i Bombave te cilat ishin vene ne vende te ndryshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu