13 ish të burgosur politik kandidat për deputet në Lëvizjen Vetëvendosje!

0
1566

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidati për deputet i kësaj partie dhe ish i burgosuri politik Sadri Ramabaja, përmes rrjetit social Facebook, shkruan se nga gjithsej 25 kandidatëve, ish të burgosur politik, Lëvizja Vetëvendosje në listë ka përfshi 13 prej tyre, transmeton Gazeta InfoPress.

Ai shkruan se në Parlament do të arrijnë qëllimet historike dhe do ta bëjnë Republikën funksionale.

Ja postimi i Sadri Ramabajës i cili mbanë numrin 55 në listë:

Prej gjithësejt 25 kandidatëve, ish të burgosur politikë, Lëvizja VV në Listën e vetë ka përfshi 13 prej tyre.

Së bashku në Parlament, ne do t’ia arrijmë qellimit tonë historik dhe do ta bëjmë Republiken funksionale.

Votoni për ish të burgosurit politikë, votoni për Republikën e re!

 1. Albin Kurti (1)
 2. Hydajet Hyseni (23)
 3. Gani Krasniqi (31)
 4. Liburn Aliu (11)
 5. Sami Kurteshi (13)
 6. Ali Lajçi (35)
 7. Shemsi Syla (41)
 8. Xhevat Bislimi (43)
 9. Dr Sadri Ramabaja (55)
 10. Bajram Ajeti (77)
 11. Emrush Xhemajli (80)
 12. Dervish Çadrakau (85)
 13. Hysen Durmishi (100)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu