Mos e themeloni Gjykatën Speciale

0
1047

Refki Suma

Ish-komandanti i Brigadës 164 të UÇK-së, Refki Suma, i cili aktualisht mban postin e kryetarit të Hanit të Elezit, ka thënë se themelimi i Gjykatës Speciale është e turpshme dhe fyese për Kosovën dhe UÇK-në.

Sipas tij, themelimi i kësaj gjykate do të bëhet me vetëdije të politikanëve që janë në krye të shtetit, ka thënë Suma për Epokën e Re. Ai mendon se Kuvendi i Kosovës ka fuqi për ta refuzuar themelimin e Gjykatës speciale.

“Kuvendi i Kosovë ska fuqi ta refuzojë Gjykatën Speciale. Me këtë Gjykatë fyhet lufta e UÇK-së, me fyerjen e kësaj lufte fyhet i gjithë populli i Kosovës”, ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu