2.000 letërnjoftime të reja për maqedonasit nga Shqipëria?

0
731

Shkup, 18 mars – Mediat maqedonase kanë raportuar sot duke u thirrur në burime policore, se po shtypen rreth 2.000 letërnjoftime për banorët e Pustecit, Shqipëri, me adresë banimi në Komunën Qendër të Shkupit.

Sipas informacionit që qarkullon mesditën e sotme, rreth 2.000 maqedonas nga Shqipëria do të pajisen me të drejtën e votës, të cilën do ta munden ta realizojnë në Komunën Qendër.

Afera e tillë është e disata me radhë, pas asaj në Resnjë, Ohër dhe Kërçovë, ku raportohej gjithashtu se po ndodh procesi i “importimit” të votuesve maqedonas nga Shqipëria.  

Nga Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë (LSDM) kanë akuzuar disa herë pushtetin se ka ndërmend të manipulojë zgjedhjet dhe të importojë votues që do t’i jepnin votën VMRO-DPMNE-së.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu