Nderroi jete Abdulla Çallaku (Aga Dull)

0
1396

Sapo morra lajmin e hidhur se n’orët e pasdites, në Zvicër, pas një sëmundje të rëndë, paska ndërruar jetë miku im Abdulla Çallaku (Aga Dullë).

Abdulla Çallaku ishte nje Atdhetar, veprimtar i çështjes kombëtare, pjesëmarrës i demonstratave të 1981-shit.

Baca Dull, ishte dhe Humanist i madh dhe ndihmoi shume dhe ish Ushtaret e “Ushtris Çlirimtare të Kosovës” duke ndihmuar ne ne mbledhje te ndihmave dhe duke ndihmuar dhe vete shume si per Luften ashtu dhe pas Luftes për Protezat e shumta te Invalideve te Luftes se Kosovës dhe Maqedonis.
U PREHTË NË PAQË! NGUSHËLLIME FAMILJES DHE SHOKËVE!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu