9 janari, fillimi i një proteste të gjatë (Video)

0
797

protesta2(2)

Protesta e opozitës e planifikuar për 9 janar, mund të jetë fillimi i një proteste më të gjatë, që do të përcillet me kërkesën për dorëheqjen e pakusht të Qeverisë.

Përfaqësuesit e subjekteve opozitare nuk përjashtojnë as mundësin e eskalimit të situatës.

Driton Çaushi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se çdo tentim i Qeverisë për të vazhduar me dekretin dhe Statutin e Asociacionit, do ta eskalojë situatën.

Se protestat do të intensifikohen edhe më shumë pas 9 janarit, e ka pohuar edhe Bilall Sherifi nga Nisma për Kosovën.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=KX1IYpghS94″ width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu