A din shqiptari i rëndomtë të shkruajë shqip? Kjo që do të lexoni, ua prish nervat! (Foto)

0
747

Analfabeti Shqiptar

Plot herë keni pasur rastin të lexoni shpallje pa kuptim, me një drejtshkrim që përdhos më së keqi gjuhën shqipe.

Por, fotoja që do ta shihni me poshtë, është kulmi i këtij banaliteti, transmeton Telegrafi. Ja çfarë ka shkruar një person në një “paralajmërim” të tijin:

“MOS PARKoNi
AshT pron PRIVATe
PerNRyshe TheRras POLICIJeN
dhe MALIMANGeN diteN apo NaTen
Kerret terhiçeN prej ketuhit
TaKeni Medije
Se Ndryshe Spo MUjKA Njeri
MeJU KUPTU ket podeshka
veTUM FOrca” (sic.)

Drejtshkrim se jo mahi

Në shkrimin e tij ai paralajmëron se do ta thërras Policinë. Plus, ka edhe pronë private. Me kë duhet të merret Policia më shumë?

Fotografia të cilën e ka siguruar Telegrafi, është bërë në Lagjen e Spitalit, Mati 1. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu