A është mirë Teuta Rugova? (Video)

0
1150

Teuta Rugovci

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova gjatë seancës së Kuvendit të së enjtes, ka marr fjalën bërë t’i bërë një pyetje në lidhje me rininë, ministrit të Kulturës, Kujtim Shala, që vjen nga partia e njëjtë.

Ndonëse është ndër më të votuarat në Kosovë, ajo të enjten kishte zgjedhur të përkujdeset më shumë për pamjen sesa për pyetjen që po e bënte, gjatë të cilës gaboi aq shumë sikur mos ta ketë shkruar vet. Pak u kuptua çka tha, madje shumë deputetët qeshnin me zë kur ajo e bënte pyetjen me përplot gabime.

Madje, Teuta u pa disa herë teksa drejtonte një shikim të çuditshëm diku, e edhe zërin e kishte aq të ulët saqë nuk dihet si arriti ta dëgjonte ministri Shala, që doli dhe u përgjigj në pyetjen e saj.

Ndryse, vëllai i Teutës, Ukë Rugova, që kohë më parë ishte deputetë gjithashtu, nga KDI disa herë u zgjedh si deputeti më pasiv dhe pak kush mbanë mend të ja ketë dëgjuar zërin ndonjëherë.

Teuta dhe Uka janë fëmijët e Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=faLtZvBBmC4#t=63″ width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu