AAK i kërkon sqarim Hashim Thaqit për takimin sekret me shefin e televizionit serb

0
959

AAK

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Fatos Mani ka kërkuar nga Presidenti i vendit, Hashim Thaqi të tregojë arsyen e takimit të fsheht që ka pasur në Prishtinë me shefin e televizionit serb B92, Veran Matic.

Ai dy ditë më parë në profilin e tij në Facebook ka shkruar se shefi i B92 gjatë kësaj vizite kishte takime të ndara me Hashim Thaqin dhe ministrin e Jashtëm, Enver Hoxhaj (takime të mbyllura).

“Që nga hyrja e tij në Kosovë e deri në largimin u shoqërua vazhdimisht nga Policia e Kosovës”, ka shkruar Mani, duke shtuar se pak ditë pas kësaj vizite, në mediat serbe filluan sulmet e fabrikuara ndaj Ramush Haradinajt, kryetar i AAK-së.

Rastësi, apo e ndërlidhur shton pyetjen anëtari i kryesisë së AAK-së?

“Pushteti i “veprimeve sekrete” do të duhej që të jap sqarime publike për këto takime të mbajtura larg syrit të mediave”, ka thënë ai

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu