Abazi: Adriatik Kelmendi e Flaka Surroi protestuan sot por më së shumti përfituan nga sistemi i kalbur dhe Thaqi

0
1100

Analisti Haki Abazi i ka thënë kryeprokurorit Aleksandër Lumezi se protesta e sotme ishte në favorin e tij dhe se ky është momenti më i përshtatshëm për të për të dhënë dorëheqje.

Postimi i Abazit në Facebook:

Kryeprokurorit Lumezi- Protesta sot eshte ne favorin tend

E di qe eshte e veshtire me besu, por ky eshte momenti me i favorshem per te dhene doreheqje. Procesi eshte ne hallken e fundit dhe para keputjes me pasoja te medha. Hallkat keputen nga zullumi, ky sistem ka bere shume zullum dhe shume deme, na ka marre nderin dhe dinjitetin njerezore. Nuk eshte me rendesi se cili mund te jete argumenti apo aresyja, po te them shume sinqerisht ashtu siq edhe kam qene disa here ne mbrojtje. Doreheqja jote nuk eshte humbje, eshte profesionalizem dhe respekt per vullnetin e qytetareve, per idealin per shtetin funksional dhe te se drejtes. Eshte edhe menquri qe te mos faturohen te gjitha ato qe kane bere PRONTO dhe ndihemesit e tyre. Deri ketu, ketu e tutje nese vazhdon e merr fajin per nje sistem te kalbur te korruptuar dhe kriminal- “afer drurit te thate digjet edhe i njomi”. As une nuk isha pase deshire me i pa Mimoza Kusarin e Adriatik Kelmendin, Flaka Surroin ne proteste por ja qe kane dale- e drejte e tyre, ata jane vetem dy- tre individ qe ndoshta me se shumit kane perfituar nga kaosi dhe nje sistem i kalbur- ata edhe kane qene afer Thacit, edhe i kane ndihmu Thacit dhe prap i ndihmojne kur vije nevoja- por shumica, absolutisht shumica e qytetareve dalin dhe do te dalin se jane ne mjerim per shkak te ketij sistemi. Jep doreheqje per mos me u fundos bashke me kete anije qe kapitenet i ka te pa shkolle dhe me shume kusure. Se paku ashtu siq edhe e tha Mushkolaj, nuk ka fakte qe je i korruptuar dhe qe ke perfituar financiarisht, kjo mjafton me dale me faqe te bardhe por, nje moment me vone ka me qene me e veshtire. Vendi dhe historia as nuk ka filluar me nje idivid e as nuk ka me mbaru me nje idivid por nje individ me integritet e me profesionalizem e di edhe kur duhet me dhene dorheqje. Neser nuk duhet me qene figura jote kryesore per te cilen kerkohet doreheqja duhet me qene figurat e PRONTOs, ata qe kane sjellur vendin ne kete gjendje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu