Adem Salihaj: Nëse Gjykata Kushtetuëse i thotë ‘PO’ asocacionit për vizat, demi do të jetë i madh për vendin dhe me pasoja të gjata!

0
869

Adem Salihaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e LDK-së Adem Salihaj, ka vlerësuar se nëse Gjykata Kushtetuese i thotë ‘PO’ marrëveshjes mbi asocacionin si shpërblim për çështjen e liberalizimit të vizave, demi do të jetë më madh se sa dobia, madje me pasojë afatgjate.

Salihaj në një prononcim për Gazeta Blic ka thënë se Gjykata Kushtetuese duhet ta gjykoj çështjen realisht, pa qenë e varur nga politika.

” Gjykata Kushtetuese duhet ta gjykojë çështjen realisht dhe të këtë një mendim të pavarur nga politika dhe në përputhje me kushtetuten”, ka thënë Salihaj.

“Çdo variant tjetër do të ishte i dëmshem”, sipas deputetit Adem Salihaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu