Aeroporti hapet më 28 qershor, këto janë masat që duhen respektuar

0
656

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se me 28 qershor do të bëhet rihapja e Aeroportit të Prishtinës, për udhëtime për në Kosovë dhe jashtë saj.

Për këtë, MSH-ja ka publikuar disa udhëzime të cilat rekomandohen të ndiqen nga udhëtarët në aeroporte, shkruan “Zeri.

Veç tjerash, udhëtarët do të jenë të detyruar të vendosin maskat dhe të mbajnë distancën. Në rast të mosrespektimit të këtyre masave dhe të tjerave të cekura në udhëzim, pasagjerëve do të mund t’iu refuzohet hyrja në aeroplan. /Zëri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu