Albin Kurti e quan qyqan Isa Mustafën (VIDEO)

0
1295

Albin Kurti

Albin Kurti ka folur edhe për dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, ku në një moment i ka thënë Isa Mustafës qyqan.

Kurti ka thënë se kishte dëgjuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafën, derisa po jepte intervistë, që në darkën me ndërmjetësuesen e BE-së Fredrika Mogerinin, kryeministri serb, Aleksander Vuçiq, ia kishte treguar Mustafës në prani të delegacionit të BE-së disa fotografi të kishave ortodokse që ishin shkatërruar në Kosovë. Ndërsa Mustafa kishte thënë se ishin ndjerë në siklet.

“E kam përcjell nga Burgu i Siguris se larte, ku ketu ne kete emision pra juve treve tregon se Vuçiqi ia kishte treguar disa fotografi të shkatërrimit të kishave ortodokse në Kosovë, e Muastafa ishte ndjer në siklet dhe ju se hapet fare gojen por e ulet koken.

E unë i kisha thënë po ti o qyqan ku i kishe fotografitë të tregoje për krimet e Serbisë në Kosovë”, ka thënë Kurti në Click të tv2

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=k1vpFElE3ng&feature=em-uploademail” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu