Albin Kurti: Ftoj të gjithë në protestë, pa dallim moshe e gjinie

0
1520

Albini ne Proteste

Albin Kurti ka folur pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit dhe bëri thirrje për dalje masive në protestë.

Kurti tha se “meqenëse kjo mbledhje ishte e papranueshme ne i shpërndamë pjesëmarrësit e saj përmes gazit lotsjellës. Të premten në ora 11, pushtetarët e kanë synimin ta organizojnë seancën. Kjo mbledhje e kryesisë është puç për Republikën”.

Ai tha se “filluan t’i vënë maskat, kur e hedhëm gazin lotsjellës. Maskat ua kemi parë gjithmonë, por jo fytyrat. Vetëm 7 minuta para mbledhjes na kanë ftuar me e-mail”, teksa shtoi se Veseli është vonuar në mbledhje dhe është vonuar përkthimi në gjuhën serbe.
Ai potencoi se vendi ka nevojë për zgjedhje të reja.
“Në këtë krize të thellë nuk e kemi luksin të përmbushin ambicie të njerëzve të dështuar. Thaçi dështoi më UNESCO dhe i solli vetëm dy njohje të vogla”, tha Kurti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu