Albin Kurti ‘godet’ kundërshtarët politik

0
889

Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur Prizrenin që ta bëjë hapjen e fushatës elektorale për zgjedhjet e 22 tetorit.

Albin Kurti e ka krahasuar këtë lëvizje me një element kimik.

“Lëvizja Vetëvendosje do të jetë sikur neoni, fisnike dhe ndriçuese”, ka thënë ai, njofton Klan Kosova.

“Ndriçimi i vetëm që e bëjnë kundërshtarët është vetëm në fushatë. Ne nuk kemi aso fushata as në komunën ku kemi qeverisur – Prishtinën, në nuk bëjmë ndriçim elektoral.

“Vjedhja e tyre sjell terrin, fitorja jonë sjell dritën”, ka thënë Kurti ndër të tjera.

“Komuna e qeverisur nga Vetëvendosje do të jetë komunë e të gjithëve, do të trajtojë me barazi të gjithë. Me ne komunat do të jenë hapësira që ju takojnë të gjithëve”, ka thënë ndër të tjera ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu