Albin Kurti i kundërpërgjigjet Hashim Thaqit

0
1037

Albin-Kurti

Ish-kreu i Vetëvendosjes dhe aktualisht deputet nga radhët e këtij j subjekti, Albin Kurti,  i është kundërpergjigjur dekaltës sëZv kryeministri njëherësh ministri i Punëve të Jashtme të  Kosovës, Hashim Thaqit, pasi ky i fundit kishte thënë se dëshira për pushtet e Vetëvendosjes nuk po e lejon këtë subjkët  që të shohë të arriturat e Kosovës.

Kurti në stiline tij prej një intelektuali :”Për qytetarët e Republikës, liria është pushtet. Për Thaqin, pushteti është lir. Vetëm duke qenë brenda pushtetit ai mbetet jashtë burgu,ka vijuar deklaratën Kurti duku ia kujtuar Thaqit kopromoset me Serbin siç është ai fundit me Zajednicën.

Kjo është deklarata e plotëb e Kurtit

Për qytetarët e Republikës, liria është pushtet. Për Thaqin, pushteti është liri. Vetëm duke qenë brenda pushtetit ai mbetet jashtë burgut. Nga kjo pozitë ai e pranoi Zajednicën me Serbinë. Dhe, u solidarizua me pronarin e rançit në Prapashticë. Zajednicën e Serbisë në Kosovë e mundëson Zajednica e vëllezërve të Thaçit me djemtë e Isës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu