Albin Kurti: UÇK është në rrezik nga Gjykata Speciale

0
1017

Albin Kurti deputet në Kuvendin e Kosovës tha se dhomat e Specializuara nuk patën ardhur në Kuvend për shqyrtim por vetëm për miratim, dhe si të tilla ato rrezikojnë luftën e UÇK-së për Kosovën.

“Gjykata Speciale konsiston në një histori të re të politike të Kosovës. Vendimet e saj do na ndryshojnë edhe historinë. UQK-ja dhe ushtria e saj janë në rrezik nga Gjykata Speciale” tha Kurti.

Pavarësisht këtyre Kurti tha që në vitin 2015 duart e deputetëve u përdrodhën dhe u nënshkrua Gjykata Speciale.

Sipas tij kjo gjykatë vetëm sa e shton abnormalitetin e shtetit të Kosovës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu