Albin Kurti: Unë nuk mund t’i ndaloj protestat e qytetarëve

0
616

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, në konferencë ka thënë se nuk mund t’i ndal qytetarët që të protestojmë.

Mirëpo ai bëri thirrje që të respektohen vendimet e Qeverisë për shkak të pandemisë.

“Unë nuk dua të ndaloj dhe nuk mund t’i ndaloj qytetraët që të shprehen pasi e kanë të garantuar të drejtën e tyre.

Tash jemi në një situatë pandemie ku duhet të respektohen masat dhe vendimet e Shëndetësisë por nuk është se arrit të i ndjek rrjetet sociale urojmë që sikurse e thirrën këshilltarin Shkëlzen Gashi shpresoj të mos ketë prokuror e polic që të mos i thrrasim në bieda informative, bisedat informative i përkasin shekullit të kaluar”, ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu