Aleanca “Kuq e Zi”: Të zgjidhet një president për shqiptarët

0
878

Aleanca “Kuq e Zi” i ka bërë apel forcave politike që të zgjidhet një president për shqiptarët.

Apeli i Aleancës ka ardhur një ditë para votimit për zgjedhjen e presidentit.

Përfaqësuesja e AK-së, Lumturi Ratkoceri, tha se, raundet e votimit ishin vetëm një farsë e radhës e organizuar prej Berishës-Ramës dhe Metës.

Aleanca “Kuq e Zi” deklaron se, politika shqiptare nuk e njeh fjalën konsensus, por mendon vetëm për vete.

“Rruga drejt BE-së e cenuar nga politika që bën luftë për karrigen e radhës së pushtetit”, thekson më tej AK-ja. /E.L/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu