Aleanca shënon fitore në Strugë, Kërcovë

0
1015

Arben Tavari në një press konferencë për media deklaroi se Aleanca për Shqiptarët ka shënuar një fitore në  qytetin e Strugës dh, në Kërcovë, ndërsa në Gostivar si dhe në Dibër janë barazë me BDI-në.

Sipas të dhënave jozyrtare, në Poroj të Tetovës këto janë rezultatet në të gjitha vendvotimet:

BESA – 471
PDSH – 395
BDI – 274
ALEANCA – 218
LSDM – 86.

Lëvizja Besa ka fituar në tre vendvotime në shkollën Tefejuz të gazi Babësm, Cari. Informacionin jozyrtarisht e kanë konfirmuar edhe burime nga BDI-ja. Ja rezultatet jozyrtare në këtë shkollë:

Besa 122, BDI 91

Besa 184, BDI 85

Besa 196, BDI 96

Sipas rezultateve paraprake jozrytare nga qendrat e votimeve në fshatin Strimnicë të komunës së Zhelinës, portali TetovaSot mëson se qytetarët kanë votuar siç vijon:

BDI – 235
BESA – 390 
LR-PDSH 149
PDSH – 23 
LSDM – 50 
PPD – 6

Aleanca për Shqiptarët sipas rezultetave jozyrtare, në vendlindjen e Ziadin Selës ka arritur fitoren e parë.

Më poshtë mund të shihni rezultatet siç vijon:

Aleanca per Shqiptaret – 321

BDI – 188

BESA 72

PDSH 46

LSDM 13

20 të pavleshme.

Llojan të Likovës

Besa – 325 vota

BDI –  301 vota

BDI – 301 vota

Aleanca për Shqiptarët  172 vota

LSDM – 80 vota

Arben Labënishtin, bartësin e listës së Rilindjes me Besë.

Strugës, fshati Pohum ka sjellë fitore.

20 vota, BDI-së dhe APSH-së, që kanë fituar nga 19 vota. LSDM në këtë fshat ka fituar 3 vota.

Rramanli të Kumanovës

Besa – 391 vota

BDI – 201 vota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu