Anketa: Shpend Ahmeti e mund Isa Mustafën

0
818

Po të mbaheshin sot zgjedhjet Lokale në Kosovë, nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti do të fitonte përballë Isa Mustafës në garën për Kryetar të Prishtinës.

Kështu tregon anketa e fundit e realizuar nga Gazeta Express, e ku kanë marrë pjesë 6283 lexues.

Për Shpend Ahmetin kanë votuar 4077 lexues ose ka marrë 65 për qind të votave, derisa Isa Mustafa ka marrë 2206 vota ose 35 për qind.

Anketa është hapur më datën 16 gusht në ora 18:17 dhe është mbyllur ditën e djeshme, më 23 gusht në ora 16:26 minuta.

Ndryshe, Lëvizja Vetëvendosje e as Lidhja Demokratike ende nuk i kanë zyrtarizuar kandidatët e tyre për Kryetar të Prishtinës, por burime të Express thonë se Shpend Ahmeti do të jetë kandidatë i VV’se, kurse Isa Mustafa do të tentojë që të marrë edhe mandatin e tretë në krye të Komunës së Prishtinës.

Në garën për të parin e kryeqytetit, Partia Demokratike e Kosovës nuk duket se do të ketë ndonjë rol të rëndësishëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu