Arrestohen dy persona të dyshuar për sulmin me armë ndaj avokatit Gazmend Halilaj

0
497

Policia e Kosovës lidhur me rastin “Vrasje në Tentativë”, i cili kishte ndodhur me datë 14.04.2020 në Drenas, pas hetimeve intensive ka arritur ta identifikojë njërin prej personave të dyshuar të përfshirë në rast, i cili ka qenë në kërkim policor.

Pas identifikimit të tij, me datën 22.04.2020 rreth orës 15:30, i dyshuari me inicialet I. L., është paraqitur dhe intervistuar në Polici në prezencë të avokatit të tij, me ç ’rast është dorëzuar edhe një armë, një karikator me katër fishekë, si dhe është treguar vendndodhja e veturës së dyshuar e cila është konfiskuar.

“Hetimet kanë rezultuar se në rast është përfshirë edhe personi i dytë i dyshuar Xh. Z., i cili është ftuar për intervistim nga ana e zyrtarëve policor, po ashtu i njëjti është paraqitur dhe intervistuar nën prezencën e avokatit mbrojtës. Edhe në këtë rast në cilësi të provave materiale janë konfiskuar një armë, një karikator dhe tre fishekë”.

“Të gjitha veprimet hetimore janë ndërmarr në koordinim me Prokurorin e Shtetit dhe me aktvendim të tij të dyshuarit janë dërguar në qendrën e mbajtjes”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu