Arrestohet Dardan Molliqaj

0
1155

Dardan Molliqaj

Policia e Kosovës në orët e mëngjesit ka arrestuar anëtarin e lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj.

Burime të Telegrafit bëjnë me dije se Molliqaj është arrestuar në orët e mëngjesit, në banesën e tij, te Kinemaja ABC.

Dardan Molliqaj është kërkuar nga Policia e Kosovës, për “prishje të rendit dhe qetësisë publike, por keto arrestime shifen si fushate represioni kunder Opozites e cila po proteston kunder “Zajednices” dhe Damarkacionit te Kufirit me Malin e Zi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu