Arrestohet drejtoresha për regjistrim civil, regjistronte serbë pa qenë qytetarë të Kosovës

0
886

arrest

Policia e Kosovës ka arrestuar pasditen e sotme drejtoreshën për regjistrim civil në veriun e Mitrovicës

Policia në Mitrovicë ka thënë se Sllavica Generalloviq , shtetase e Kosovës me përkatësi serbe është arrestuar nga njësia e Autokrimeve rajonale në bazën e dyshimeve se e njëjta ka keqpërdorur pozitën dhe autoritetin zyrtar si dhe e njëjta dyshohet të ketë pranuar aplikacione për regjistrime të falsifikuara për qytetarët që nuk figurojnë të regjistruar në librat amzë si shtetas të Kosovës.

Drejtoresha ka qen ne nje mision duke rritur numrin e serbeve në Kosovë ne menyr artificiale për qellime poltike të serbis.

Ndaj të dyshuarës është caktuar masa e ndalimit policor.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu