Arrestohet koordinatori i sekretariateve të VETËVENDOSJE!-s, Nol Nushi

0
844

Nol Nushi

Policët civilë, të prirë nga Driton Imeri, sapo kanë arrestuar koordinatorin e sekretariateve të VETËVENDOSJE!-s, Nol Nushi.

Aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! po përndjeken politikisht na policia partiake, për shkak se protestuan kundër marrëveshjeve anti-kushtetuese me Serbinë.

Në vend që Isa Mustafa e Hashim Thaçi të dorëhiqen, pasi nënshkrimit të marrëveshjeve të dëmshme, tashmë të shpallura edhe antikushtetuese, ata po vazhdojnë ta burgosin opozitën.

Kjo mënyrë e të vepruarit, paralajmëron fundin e kësaj Qeverie. Mustafa e Thaçi nuk do të mund t’i mbulojnë gabimet e tyre duke arrestuar qytetarë dhe aktivistë. Qytetarët do të protestojnë masivisht më 9 Janar dhe nuk do të ketë repression policor që do të arrijë ta ndalë opozitën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu