Arrestohet një person për djegien e shtëpisë së Xhafer Devës

0
923

shtepia e Xhafer Deves

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar në Mitrovicë, në lidhje me zjarrëvënien e shtëpisë monumentale të Xhafer Devës.

Arrestimin e të dyshuarit e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka treguar se policia menjëherë ka nisur hetimet.

“Sapo kemi marrë informacionin për djegien e shtëpisë monumentale në qendër të qytetit, kemi nisur hetimet, të cilat deri më tash kanë rezultuar me një person të arrestuar të cilit i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh”, tha Zahiti për veriu.info. Ai bëri të ditur se rasti po hetohetsi zjarrëvënie.

Dyshohet se shtepia esht djegur per ti liruar mundesin ndertimit te nje blloku të ri pasi aty ishte shtepi monumentale dhe slejohej te prishej, keshtu zjarri e beri te vete, ua liroi rrugen.

xhafer-deva005
Xhafer Deva me çetnikun Serb, Kosta Peqanci dhe nje Oficer Fashist Gjerman

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu