Arrestohet prokurorja e rastit të Gani Gecit, Vahide Badivuku

0
1061

Vahide

Prokurorja e krimeve të rënda, Vahide Badivuku është arrestuar sot në orët e hershme të mëngjesit. Ajo ishte prokurore në rastin e Gani Gecit, i cili dyshohet për vrasje. Lajmin për Gazetën Blic e kanë bërë të ditur burime brenda Prokurorisë Speciale.

Ajo sipas këtyre burimeve  është arrestuar nga prokuroria speciale e Kosovës me dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe krim të organizuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu