Bajram Rexhepi: Ja çfarë më vodhën hajnat

0
945

Bajram Rexhepi

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi ka treguar për demolimin e banesës së tij që i është bërë ditë më parë nga disa persona.

Rexhepi në një prononcim për “Zërin” ka thënë se, ata që ia kanë thyer banesën në lagjen “Mati I” në Prishtinë kanë qenë hajna ordiner.

“Nuk kanë vjedh vetëm tek unë, por edhe në disa banesa tjera në këtë lagje. Problemi ishte se unë se kam aktivizuar alarmin dhe se kjo ishte pak edhe neglizhencë e jonë”, është shprehur ai.

Deri sa i është bërë demolomi në banesë, Rexhepi tregon se ai me familjen e tij ishin në qytetin e Mitrovicës.

Bajram Rexhepi thot se “Dëme materiale mund të them se janë afro 3500 euro. Janë vjedh dy televizorë, një laptop, 1 Ipad , stoli të gruar dhe vajzës”. Kur është bërë vjedhja ne kemi qenë në Mitrovicë, ka thënë në fund Rexhepi.

Por mediat spekuloin se Banesa e Rexhepit esht thyer me qellim të marrjes së matrialeve kompremntuese që do perdoren në të ardhmen neper gjykime kunder korrupcionit apo dhe per ta shantazhuar vete Bajram Rexhepin.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu