Bastisen Shtëpitë e Bajram e Fadil Elshanit të arrestuarve në Maqedoni

0
1275

ardian-bujari

Në shtëpinë e Bajram Elshanit policia konfiskoi një laptop dhe një sfungjer të vjetër, ndërsa një atë të Fadil Elshanit një shtëpizë kompjuteri.

Bastisjen e konfirmoi për KALLXO.com, bashkëshortja e Fadil Elshanit.

Ajo pranoi se ka pasur njohuri se burri i saj kishte shkuar në Maqedoni

“Unë e di që ka shku në Kumanovë para një muaji, jena mundu me ndalë, por nuk kena mujt”, tha ajo.

Gruaja e të arrestuarit pas përleshjeve në Kumanovë, mohoi se burri i saj u përfshi për para në luftimet e vikendit të kaluar në “Lagjen e Trimave” të Kumanovës.

“Nuk ka shku për pare. Nashta dikush ka marrë pare në emër të tyre, po ai ka shku me luftu për shqiptarët e Maqedonisë”, tha gruaja e Fadil Elshanit.

Edhe familjarë të Bajram Elshanit nga fshati Sopi e Suharekës i kanë konfirmuar KALLXO.com-it se në shtëpinë e tyre ka ndodhur një bastisje.Bajram Elshani figuron në listën e personave të arrestuar në Maqedoni.

Motra e tij Jetmira Elshani i ka thënë reporterit të KALLXO.com-it se policia kanë qenë në mëngjes dhe nga shtëpia e tyre kanë marrë një laptop i cili nuk është pronë e Bujarit dhe një sfungjer të vjetër.

Polica ende nuk ka dhënë detaje sesa bastisje janë kryer deri më tani në këtë operacion.

Për bastisje policore edhe në Gjakovë njofton edhe gazetari i KALLXO.com-it në këtë qytet.

Në foto: FADIL ELSHANI — BAJRAM ELSHANI – ARDJAN BUJARI

UCK Therand

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu