Bozhinovski zbuloi biseda midis Komandant Hoxhës dhe Mirsad Ndrecaj

0
1170

hoxha

Gazetari Zoran Bozhinovski para disa ditëve pat paralajmëruar se do të nxjerr të gjitha dëshmitë të cilat i ka për të zbardhur sado pak të vërtetën për konfliktin e Kumanovës me nëntë dhe dhjetë maj të këtij viti.

Ai sot në profilin e tij në Facebook nxori biseda midis Xhezair Shaqirit-Komandant Hoxhës dhe Mirsad Ndrecaj. Se si ka ardhur deri te ato informacione, Bozhinovski nuk kemi njohuri, por prej materialeve që pamë aty, shohim komunikimin midis Ndrecajt dhe Hoxhës për nisjen e një lufte.
Mirsad Ndrecaj e akuzon Komandant Hoxhën si përkrahës i Ali Ahmetit, si dhe kërkon që ta përkrahe edhe për një aksion ushtarak. Në bisedë e sipër, Hoxha ia përmend podrumin, takimin ku Mirsad Ndrecaj ka kontraktuar sulmin në Kumanovë.
Dëshmitë e gazetarit Bozhinovski mund t`i lexoni në këtu:
Biseda e Hoxhes
Biseda me xhezen
Biseda me xhezen 1
Biseda me xhezen 3
Biseda me xhezen 4
Biseda me xhezen 5
Biseda me xhezen 6
Biseda me xhezen 7
Biseda me xhezen 8
Biseda me xhezen 9
biseda me Xhezen 10
Biseda me xhezen 11
Biseda me Xhezen 12

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu