Brenda 24 orëve, Policia arreston afro 40 persona

0
721

Policia e Kosovës ka arrestuar afër katër dhjetë persona gjatë 20 orëve të fundit.

Aata janë arrestuar në qytete të ndryshme të Kosovës, për shkak se nuk kanë respektuar kohën e kufizimit nga ora 17 deri në orën 06:00.

Sipas Policisë, për mos respektim të masat gjatë epidemisë, tre persona janë arrestuar në Prishtinë, një në Obiliq, nëntë në Podujevë, një në Prizren, tre në Pejë, katër në Klinë, një në Deçan, gjashtë në Gjakovë, tre në Rahovec, dy në Leposaviq, një në veri të Mitrovicës dhe dy në pikë kalimin kufitar Hani i Elezit.
Policia e Kosoves bene thirrje qe njerzit te respektoin orarin e caktuar nga Institucionet e Shtetit dhe kshilloin, me mire 24 ore ne shtepi se 24 ore ne paraburgim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu