Burri i deputetes “përndjek” deputetët e opozitës

0
1087

Policia serbe

Burime të “Zëri” brenda Policisë së Kosovës kanë bërë të ditur se polici hetues që po udhëheq operacionin për arrestimin e deputetëve të opozitës është F.G i cili është burri i deputetes së PDK-së Selvije Halimi.

“Zëri” mëson se polici F.G është i përmendur edhe në padinë e deputetit të Vetëvendosjes, Albin Kurti kundër arrestimit të tij.

F.G gjithashtu ka qenë polic kryesor hetues në rastin e Dino Hasanajt i cili esht vrare ne menyre mizore nga ish njerz te SHIK-ut dhe me pas esht shpall si vetevrasje, poashtu në rastin  Hamdi Sopa per te cilin dyshohet te jete hedhur nga persona me te kaluar te erret dhe bashkpuntor te SHIK-ut dhe kjo prap esht cilsuar si vetevrasje.

Dhe rasti i Natali Velijaj dhe në disa raste tjera të rënda ky person me direktiva te PDK-se i ka marr persiper dhe i ka cilsuar ashtu si i esht kerkuar nga larte.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu