Buxhovi bën thirrje që të gjithë të bashkohen kundër shtetit të Kosovës

0
887

Buxhovici

Historiani Jusuf Buxhovi konsideron se në Kosovë aktualisht ka revolucionarë të të gjitha ngjyrave, si: politikanë-kriminelë, deputetë të pamoralshëm, qeveritarë mafioz, gjyqtarë të korruptuar, etj.

Buxhovi, përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka thënë se ka edhe studentë të manipuluar nga partitë politike, por që ardhmërinë e kanë të garantuar, jo tjetër, veç si refugjatë, transmeton Indeksonline.

Buxhovi ben thirrje kunder Shtetit të Kosovës por se thot se kujt ti bashkohen njerzit qe pou dashkan te prishin kete Shtet Kriminal, keta student kriminel dhe keta veteran kriminel dhe fshtar kriminel, ndoshta Buxhovi deshiron tia bashkoi Kosovën prap Jugosllavis.

“Revolucionarë të të gjtha ngjyrave (politikanë-kriminelë, deputetë të pamoralshëm, qeveritarë mafiozë, gjyqtarë të korruptuar, tregëtarë flamujsh, tuxharë të patriotizmit primitiv, klerikë-militantë, paramilitarë me pedigrenë e “veteranëve të luftës”, “akademikë” me diploma të blera në pazarin universitar, “intelektualë” servilë e vasalë, kalemxhinjë sahanlëpirës,studentë të manipuluar nga partitë politike me ardhmërinë “e garantuar” të refugjatëve) bashkohuni në luftë kundër shtetit të Kosovës, lirisë dhe demokracisë së saj! O sot, o kurrë!”, ka shkruar Buxhovi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu