Çfar po ndodhë?! Bashkëpunëtori i ngushtë i Sami Lushtakut, kritikon Komunën e Skënderajt dhe PDK-në (Foto)

0
959

Biznesmeni, Rrustem Rukolli, një nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të kryetarit të Skënderajt, Sami Lushtaku, ka humbur durimin.

Ai ka shpërthyer me akuza të rënda në adresë të komunës së Skënderajt, duke kritikuar jo vetëm këtë institucion por edhe drejtoritë, ministritë dhe subjektin që i takon ai dhe Lushtaku; Partinë Demokratike të Kosovës, raporton Magazina.al

Rukolli i njohur nga të gjithë për afërsinë që ka me kryetarin e Skënderajt, sic raporton Magazina.al, po kritikon cdo veprim që po bën komuna e Skënderajt e cila aktualisht është pa kryetar, derisa Lushtaku mbetet në burg.

Çdo postim zyrtar që bën komuna e Skënderajt, pasohet me komente kritike nga ana e Rukollit i cili ka bërë gjithcka për ta liruar Lushtakun derisa ai po gjykohej për krime lufte. Ky ka qenë reagimi i fundit i Rukollit, kur komuna e Skënderjat njoftoi për fillimin e gjysëmvjetorit të dytë. Të tilla komente Rukolli ka pasur edhe më herët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu