Çfarë kushti kishte LPK-ja për të vrarë Ibrahim Rugovën?! (Video)

0
1489

Shaban Muja

Njëri prej personave kyç të Lëvizjes Popullore të Kosovës, Shaban Muja, ish i burgosur politik në Kosovë e që më vonë ishte arratisur në Zvicër, shpjegon për herë të parë planin që kishin disa krerë të LDK-së për të ekzekutuar Dr.Ibrahim Rugovën!

Shaban Muja është njëri nga personat që kishte qenë prezent në takimin që u zhvillua në Oslo, ndërmjet Ahmet Krasniqit, Xhavit Halitit dhe Adem Demaçit. Në këtë takim kishte marrë pjesë edhe biznesmeni i njohur shqiptar, Fatmir Zymberi.

I pyetur nga gazetari Milaim Zeka, se a është e vërtetë që ekzistonte një plan për të vrarë Ibrahim Rugovën, Shaban Muja thotë: “Po. Na është vënë kusht me e vra atë dhe Fehmi Aganin. Nëse do ta kryenim këtë punë, Qeveria në ekzil do të na jepte parat për luftë”, raporton parrotlla.net.

Shikojeni më poshtë rrëfimin ekskluziv të Shaban Mujës.

[youtube url=https://www.youtube.com/watch?v=vdpq2tktd2g”” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu