Çfarë thonë në familjen Daci, shtëpia e të cilëve u bastis sot nga Policia e Kosovës (Video)

0
807

Daci

Familja Daci nga Irzniqi i Deçanit është vizituar nga Policia paraditen e së premtes. Në shtëpinë e Dacëve aksioni policor i bastisjes është zhvilluar me pretekstin se dyshohen për armëmbajtje pa leje.

Mirëpo, Asim Daci, i cili në momentin e ardhjes së forcave policore gjendej në shtëpi, shprehet i mllefosur me veprimet e autoriteteve kosovare.

Ai tregon se Policia kërkonte të dinte se cila është lidhja e tyre me Begë Rizajn, njërin nga udhëheqësit e Grupit të Kumanovës.

Klan Kosova ka kuptuar se Policia ka bastisur edhe familjet e Mirsad Ndrecajt dhe Sami Ukshinit, por anëtarët e familjeve tyre kanë mohuar një gjë të tillë.

Ndonëse të bastisurit kanë deklaruar se e gjithë kjo kishte lidhje me rastin e Kumanovës, Policia në një komunikatë për media ka thënë së ky operacion policor është ndërmarrë duke vlerësuar rëndësinë për ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike në vend, si dhe parandalimin e çfarëdolloj veprave kriminale.

Komunikata e Policisë konfirmon se sot ka pasur bastisje në 38 lokacione, kryesisht në shtëpi banimi në qytetin e Prishtinës, Gjilanit, Pejës, Gjakovës, Ferizajt dhe Prizrenit. /Klan Kosova/

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?t=90&v=rFaYE_leOHM” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu