Çollaku për festën me shampanjë për viza: Talluni sa të doni, nuk më bëhet vonë

0
1685

Këshilltari i presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, Bekim Çollaku, ka folur për talljen që bëhet shpeshherë nëpër rrjete sociale për festën e tij dhe stafit të tij për çështjen e vizave në vitin 2016 – raporton Periskopi.

Çollaku ka thënë se atëherë pati premtu Evropa memarrë rekomandimin pozitiv për viza, dhe për këtë kishte arsye për festë.

“Le të tallen me atë shampanjë. S’më bëhet vonë. Heret e vona kemi mei marre vizat.

Tutje, këshilltari i presidentit tha se është për keqardhje se si BE nuk e ka trajtuar Kosovën në mënyrë të njëjtë si vendet e rajonit.

Sipas tij, kosovarët duhet të jenë edhe vetëkritikë, pasi ka korrupsion e krim të organizuar në vend.

BAC u KRY

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu