“Dalja në Gërmi me krejt Familjarët është e panevojshme, nuk është kohë Pikniku”

0
647

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas daljes masive të qytetarëve në parkun e Gërmisë, këtë të martë.

Ahmeti ka shkruar në Facebook se dalja në Gërmi si të jetë ndonjë festë, është e pashëndetshme.

“Dalja në Gërmi si me qenë festë është e pashëndetshme. Afërsia me njerëz të tjerë në turma pa e ditur gjendjen shëndetësore e njëri tjetrit është sjellje moskokëçarëse për vetën, familjen dhe të tjerët. Do ta përcjellim situaten edhe nesër por nuk është kohë pikniku. Nuk ka nevojë për orë policore por definitivisht nuk na duhet relaksim i tillë. Po ju lusim për kujdes për veten dhe të tjerët. Dalja për shëtitje në Germi me krejt familjaret është dalje e PANEVOJSHME!”, ka shkruar Ahmeti, transmeton Insajderi.

Dalja në Gërmi si me qenë festë është e pashëndetshme. Afërsia me njerëz të tjerë në turma pa e ditur gjendjen…

Gepostet von Shpend A. Ahmeti am Dienstag, 17. März 2020

Ndryshe, problem me daljen e qytetarëve në park gjatë ditës së sotme kishte edhe në Komunën e Gjakovës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu