Daut Haradinaj ‘befason’ me fjalët për Hashim Thaçin: Ai eshte Patriot

0
919

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka folur edhe për presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

“Hashim Thaçi nuk është ani- Kosovë”, tha ai në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini.

Ai tha se edhe kur ka nis lufta në Kosovë, të gjithë kanë qenë per bashkimin e trojeve shqiptare.

Haradinaj duke folur për idenë e shkëmbimit të territoreve, tha se kundërshtojnë fuqishëm një ide të tillë.

Ai tha se po luhet edhe me ndjenjat e shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj tha se marrëveshjet e dy presidentëve, atij të Kosovës dhe të Malit të Zi, është obligative sepse është futur në ligj.

Daut Haradinaj ka insistuar se demarkacioni është bërë gabimisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu