Dëmtohet pllaka e dëshmorëve

0
761

Pllaka e Deshmoreve

Pllaka e dëshmorëve e vendosur në qendër të qytetit të Shtimes është dëmtuar mbrëmë nga persona të panjohur.

Një lexues i Indeksonline ka dërguar fotot nga ky shkatërrim i pllakës së dëshmorëve të luftës së fundit.

Rasti është konfirmuar edhe nga zëdhënësi i Komunës së Shtimes, Lulzim Sahiti.

“Pllaka është dëmtuar nga një person i dehur dhe me të është marrë Policia e Kosovës”, ka thënë Sahiti për Indeksonline.

Pllaka e deshmoreve 1

 

Pllaka e Deshmoreve 2

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu