Deputetja gjermane: Katastrofë për Kosovën, nëse LDK-ja nis mocion për ta rrëzuar qeverinë e saj

0
625

Raportuesja për Kosovën, në Parlamentin Evropian , Viola Von Cramon, përmes një shkrimi në “tëitter”, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në vend, ku mbrëmë Lidhja Demokratike e Kosovës, ka nisur propozimin për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Von Cramon ka thënë se është në katastrofë për Kosovën dhe rajonin nëse LDK-ja shtron mocion mosbesimi kundër qeverisjes së saj.

Reagimi i plotë:

Nëse LDK shtron një mocion mosbesimi kundër # qeverisjes së vet që do të thotë një katastrofë jo vetëm për #Kosovën por edhe për tërë rajonin
@VjosaOsmaniMP
#[email protected]

https://twitter.com/ViolavonCramon/status/1240568099721666560?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1240568099721666560&ref_url=https%3A%2F%2Fgazetablic.com%2Fdeputetja-gjermane-katastrofe-per-kosoven-dhe-rajonin-nese-ldk-ja-nis-mocion-per-ta-rrezuar-qeverine-e-saj%2F

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu