“Dorëheqjet në VV kanë për qëllim dëmtimin e Levizjes”

0
944

Dorëheqjet e zyrtarëve të lartë të Vetëvendosjes, përfshirë edhe kryetarin, Visar Ymeri, kanë për qëllim që ta zmbrapsin, Albin Kurtin, nga synimi i tij për t’u bërë kryetar i Lëvizjes dhe me pas te marrin LVV ne dore keta te dorhiqurit qe po shtiren si shpetimtar te LVV dhe ta shenderroin LVV, Satelit të PDK-se dhe Partive tjera ne Kosove.

Partite Poltike në Kosovë jane të kapura nga Brukseli por dhe nga Abasadat e huaja në Kosovë ku Ambasadoret shkoin deri ne Zyret e Partive dhe i kerrcenoin Lideret me berjen e ati Ligji apo ati Projekti dhe keta te Kapur detyrohen qe 17 vite te bein ate qe u kerkon Bashksia Nderkombtare dhe shpesh ne deme të Kosovës dhe të ardhmen e Shtetit të Kosovës.

Mbrapa tyre esht nje armate e tere qe luftoin kunder LVV nga friga e ardhjes se LVV ne pushtet dhe dhenje pergjegjsis me pas per te keqen qe i bene Kosoves ne 17 vitet e fundit duke e zgrabelluar dhe vaferuar deri ne kete skaje sa shqiptaret po detyrohen te leshoin vendin e tyre me shume se ne vitet e 90-ta.

Dorëheqjet janë të sinkronizuara.

“Dorëheqjet e njëpasnjëshme nga pozitat e larta brendapartiake të funksionarëve të lartë të LVV-së duket qartë se janë të sinkronizuara dhe kanë për qëllim ta dëmtojn Albin Kurtin dhe LVV.

“Ata që besojnë dhe bëjnë thirrje që Albini duhet të tërhiqet nga gara për kryetar të LVV-së për hir të ruajtjes së unitetit të LVV-së, e kanë një hile të madhe dhe fshihen mbrapa ksaj deri ne kerkesen e radhes.

Të tillët po kërkojnë të sakrifikohet një parim dhe e drejtë themeltare e demokracisë, siç është e drejta për t’u zgjedhur, vetëm e vetëm për hir të ruajtjes së unitetit të partisë”.

“Të tillët duhet ta dinë se ta bësh kurban demokracinë për hir të interesit të partisë, kjo e shndërron partinë si qëllim në vetvete. E në momentin që LVV e shndërron veten si qëllim në vetvete, atëherë nuk i duhet më gjë Kosovës, parti të tilla kemi mjaft në Kosovë”.

“Prandaj Albini nuk mund dhe nuk bën të tërhiqet nga gara për kryetar të LVV-së”.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu